2024 року на зоряному небі, як і будь-якого іншого календарного року, буде багато різних астрономічних явищ. Спеціально для глядачів ютуб-каналу «Все про Всесвіт» підготовлено коротку розповідь про ті з них, які можна спостерігати в Україні без допомоги оптичних приладів. Тобто біноклів чи телескопів.

Оглянуті у відеоролику астрономічні явища відбудуться за будь-якої погоди, тобто неодмінно.

Кожного року на зоряному небі відбувається багато різних явищ, які можуть спостерігати не тільки професійні астрономи чи аматори астрономії, але й всі ті, хто небайдужий до його принад. На поданому нижче плакаті наведено коротку інформацію про ті астрономічні явища, які можна побачити 2024 року в Україні без допомоги оптичних приладів. Тобто бінокля чи телескопа.

astroiavyshcha UA 2024

Будь ласка, зверніть увагу!

Починаючи з суботи, 9 грудня, ми можемо нарешті з абсолютною впевненістю стверджувати, що комета Галлея наближається.

Comet Halley 2061 1

Ця найвідоміша з усіх комет рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, яка наближає її до нього, а потім виносить далеко за межі внутрішньої Сонячної системи. Починаючи з 9 лютого 1986 року, коли комета досягла перигелію — найближчого проходження комети повз Сонце — вона почала свою довгу подорож назад у далекий космос. І з того часу й донині комета невблаганно віддалялася від Сонця.

Geminids Meteor shower 2023 12023 року астрономічні обставини (найважливіша — відсутність яскравого світла Місяця) напрочуд сприятливі для спостережень метеорів з потоку Ґемініди. Як у ніч з 13 на 14, так і в ніч з 14 на 15 грудня Місяця на зоряному небі не буде (він сходить вдень і заходить за обрій через 40 хв після Сонця).

Тож, якщо пощастить з погодою (це ще один суттєвий фактор для астрономічних спостережень), тобто буде ясне небо, всі небайдужі до небесних явищ матимуть насолоду бачити повільні, яскраві та рясні метеори. Фахівці вважають, що Ґемініди — це найсильніший метеорний потік року, коли за оптимальних умов спостереження видно до 120 метеорів на годину.

znak 2024Побачив світ ЗНАК 2024 (зоряне небо й астрономічний календар на 2024 рік). Це настінний перекидний календар (формат А3) астрономічних явищ і видимості планет на кожен місяць, а також мапа, що показує вигляд зоряного неба на середину календарного місяця о 21 (22) годині київського (літнього) часу на широті Києва. Його призначено всім, хто цікавиться зоряним небом.

Інформацію для календаря зібрав Іван Крячко, упорядкування і верстку виконав видавничий центр «Наше небо».

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.