Perseidy 2022 0Цього року вночі, коли має бути максимальна кількість метеорів потоку Персеїди, яскраво світитиме Місяць. Фаза повні припадає на 12 серпня. За таких умов спостерігати метеори важко і фахівці зазвичай не радять цього робити в такий час. Іншу думку має американський популяризатор астрономії Боб Кінґ, який виклав свої міркування щодо цього в замітці «Perseids Are Coming, Full Moon or Not» на сайті Sky & Telescope. Нижче подано її переклад українською під назвою «В очікуванні Персеїд у ніч повні».

 

Під час війни слово «парад» хочеться вживати тільки у фразі «Парад перемоги»! Проте війна триває, а зоряне небо в останні кілька днів червня та початку липня поточного року покаже земляним свій парад. 

7 planet 2022 1v

Одразу 7 (сім!) планет Сонячної системи можна побачити на досвітньому небі. Ні, такої картинки, що показана тут заставкою, ніхто з нас не спостерігатиме. Все матиме інший вигляд. Нижче про це трохи докладніше.

Обов’язково подивіться на досвітнє небо в останній день травня — дехто з астрономів каже про можливий метеорний дощ від метеорного потоку Тау Геркуліди (Tau Herculids).

Tau Herculids 22 1

Якщо прогнози справдяться, 31 травня нас чекає рідкісний метеорний дощ від зазвичай невиразного метеорного потоку. Кількість «зір», що падатимуть з неба, може перевищити тисячу метеорів на годину… або ми, можливо, взагалі нічого не побачимо. Ласкаво просимо в дивовижний світ завбачень і прогнозів дії метеорного потоку.

Comet Leonard 1Наприкінці поточного року нам, можливо, пощастить побачити без допомоги телескопів нову комету.

Її відкрив 3 січня 2021 року Ґрег Леонард (Greg Leonard) в обсерваторії Маунт-Леммон в Аризоні, де в рамках Каталінського огляду неба (Catalina Sky Survey, CSS) виконує пошук малих тіл Сонячної системи, що наближаються до нашої планети й можуть зіткнутися з нею. За давно усталеною в астрономії традицією нову комету назвали за прізвищем її відкривача, тобто комета Леонарда. Повна її назва — комета C/2021 A1 (Leonard).

znak 2022Побачив світ ЗНАК 2022 (зоряне небо й астрономічний календар на 2022 рік). Це настінний перекидний календар (формат А3) астрономічних явищ і видимості планет на кожен місяць, а також мапа, що показує вигляд зоряного неба на середину календарного місяця о 21 (22) годині київського (літнього) часу на широті Києва. Його призначено всім, хто цікавиться зоряним небом.

Інформацію для календаря зібрав Іван Крячко, упорядкування і верстку виконав видавничий центр «Наше небо».

 

 

 

 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.