Tsuchinshan ATLAS 0

Наприкінці вересня 2024 р. на мінімальній відстані від Сонця пройде комета Цзицзіньшань — ATLAS, яка може стати окрасою зоряного неба Землі. Нижче подано переклад з англійської замітки Боба Кінґа (Bob King) «Update: Comet Tsuchinshan-ATLAS Might Outshine Predictions», вміщеної на сайті Sky and Telescope. Будемо сподіватися, що прогнози фахівців в галузі комет збудуться і ми станемо свідками цікавої астрономічної події.

parad planet 2024 1Коли на початку червня поточного року наші засоби масової інформації рясніли повідомленнями (посилаючись, головно, на закордонні джерела) про «рідкісний» парад планет, що мав статися 3 червня, я мовчав. Хоча знав, що в тих повідомленнях мало правди.

Тепер ситуація з парадом планет змінилася: з 20-х чисел червня і аж до середини жовтня на ранковому, а з осені й нічному, небі можна бачити без допомоги оптичних інструментів чотири планети (Юпітер, Марс, Сатурн, Меркурій), а в телескоп ще й Уран та Нептун.

2024 року на зоряному небі, як і будь-якого іншого календарного року, буде багато різних астрономічних явищ. Спеціально для глядачів ютуб-каналу «Все про Всесвіт» підготовлено коротку розповідь про ті з них, які можна спостерігати в Україні без допомоги оптичних приладів. Тобто біноклів чи телескопів.

Оглянуті у відеоролику астрономічні явища відбудуться за будь-якої погоди, тобто неодмінно.

Кожного року на зоряному небі відбувається багато різних явищ, які можуть спостерігати не тільки професійні астрономи чи аматори астрономії, але й всі ті, хто небайдужий до його принад. На поданому нижче плакаті наведено коротку інформацію про ті астрономічні явища, які можна побачити 2024 року в Україні без допомоги оптичних приладів. Тобто бінокля чи телескопа.

astroiavyshcha UA 2024

Будь ласка, зверніть увагу!

Починаючи з суботи, 9 грудня, ми можемо нарешті з абсолютною впевненістю стверджувати, що комета Галлея наближається.

Comet Halley 2061 1

Ця найвідоміша з усіх комет рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, яка наближає її до нього, а потім виносить далеко за межі внутрішньої Сонячної системи. Починаючи з 9 лютого 1986 року, коли комета досягла перигелію — найближчого проходження комети повз Сонце — вона почала свою довгу подорож назад у далекий космос. І з того часу й донині комета невблаганно віддалялася від Сонця.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.