Програма для планетарію, яку фінансує Національний науковий фонд США, тепер доступна для безкоштовного завантаження в Інтернеті

Big Astronomy Planetarium Show 1Big Astronomy: People, Places, Discoveries (Велика астрономія: люди, місця, відкриття) — це відзначена нагородами двомовна планетарська програма, яка переносить глядачів за лаштунки деяких чилійських обсерваторій світового рівня. Познайомтеся з людьми, які працюють із найсучаснішими телескопами, завдяки цьому художньому фільму, який тепер безкоштовний і доступний для завантаження з інтернету.

Discover ESA Live

Нова платформа для прямих трансляцій через інтернет надихає, ніж будь-коли раніше, наступне покоління вчених, інженерів і астронавтів, наближаючи дива космосу до класних кімнат. Школи по всій Європі запрошено вирушити в цю космічну подорож!

Запитання: «Що за космосом?» — Піп (Pip), чотири роки, Північний Йоркшир, Великобританія

What is after space 1

Це стаття з Curious Kids (Допитливі діти), нової серії, орієнтованої на дітей. The Conversation (мережа некомерційних засобів масової інформації — Ред.) просить дітей надсилати запитання, на які вони хотіли б отримати фахову відповідь. Будь-які запитання вітаються — серйозні, дивні чи несусвітні! Ця стаття була спочатку опублікована в The Conversation. Видання внесло статтю в Expert Voices Space.com: Op-Ed & Insights.

Місія Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA) Gaia («Ґайя») зібрала дані про мільйони космічних об’єктів, такі як зорі та астероїди, щоб створити великий космічний архів. Тепер, щоб підняти цю справу на вищий рівень, їй потрібні ваші очі.

Amateur astronomers needed 1

Дані «Ґайя» вже є безцінним ресурсом для астрономів та інших науковців. Космічний зонд, який виконує спостереження небесних світил, було запущено в кінці 2013 року і нині він міститься приблизно на відстані 1,5 мільйонів кілометрів від Землі. Завдяки двом потужним телескопам і трьом науковим інструментам Gaia астрономи створюють найбільшу та найточнішу 3D-карту Молочного Шляху. Її роблять таким чином: визначають положення, тобто небесні координати, обраних для цієї мети зір і реєструють, як ці координати змінюються з часом.

Hack an Exoplanet 1v

Коротко. Перетворіть своїх учнів на справжніх космічних детективів за допомогою першого в історії хакатону ESA Education для учнів середньої школи: Hack an Exoplanet! Допоможіть нам створити уявлення про дві таємничі екзопланети, проаналізувавши дані супутника Cheops («Хеопс») Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA).

Докладно. На початку 2023 року супутник Cheops спостерігатиме дві екзопланети KELT-3b і TOI-560c. Екзопланета — це планета, що обертається навколо іншої зорі, тобто не навколо Сонця. Приєднавшись до хакатону Hack an Exoplanet, команди учнів середньої школи зможуть проаналізувати реальні супутникові дані, зібрані «Хеопсом», і «зламати» ці таємничі чужі світи. Іншими словами, команди отримають інструменти, як справжні науковці, щоб зрозуміти особливості цих екзопланет!

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.