Інфографіка: астрономічні явища, які можна спостерігати в Україні у 2024 році

Кожного року на зоряному небі відбувається багато різних явищ, які можуть спостерігати не тільки професійні астрономи чи аматори астрономії, але й всі ті, хто небайдужий до його принад. На поданому нижче плакаті наведено коротку інформацію про ті астрономічні явища, які можна побачити 2024 року в Україні без допомоги оптичних приладів. Тобто бінокля чи телескопа.

astroiavyshcha UA 2024

Будь ласка, зверніть увагу!

 

• На плакаті наведено схематичні зображення небесних об’єктів і їх подано не в масштабі.

• Вказано тільки ті сполучення Місяця з планетами, що відбудуться на відстані не більше 1 (одного) кутового градуса, а сполучення планет — до 3 кутових градусів.

• Явище «Блакитний Місяць» не пов’язане з кольором світила.

• Сказано тільки про ті метеорні потоки, в ніч максимуму яких на небі не буде Місяця.

Зрозуміло, що для виконання астрономічних спостережень потрібне ясне небо. А для того щоб побачити якомога більше метеорів, треба обирати місця з найтемнішим небом, без яскравих штучних вогнів чи освітлення.

Ясного і мирного неба!

Вдалих спостережень!

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.