Закликаємо всіх космічних детективів розкрити властивості екзопланети

Hack an Exoplanet 1v

Коротко. Перетворіть своїх учнів на справжніх космічних детективів за допомогою першого в історії хакатону ESA Education для учнів середньої школи: Hack an Exoplanet! Допоможіть нам створити уявлення про дві таємничі екзопланети, проаналізувавши дані супутника Cheops («Хеопс») Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA).

Докладно. На початку 2023 року супутник Cheops спостерігатиме дві екзопланети KELT-3b і TOI-560c. Екзопланета — це планета, що обертається навколо іншої зорі, тобто не навколо Сонця. Приєднавшись до хакатону Hack an Exoplanet, команди учнів середньої школи зможуть проаналізувати реальні супутникові дані, зібрані «Хеопсом», і «зламати» ці таємничі чужі світи. Іншими словами, команди отримають інструменти, як справжні науковці, щоб зрозуміти особливості цих екзопланет!

Дізнайтеся більше про цю захопливу нову подію з відео, вміщеного нижче, за участю експертів з екзопланет Дідьє Келоза (Didier Queloz), лауреата Нобелівської премії з фізики 2019 року, та Кейт Ісаак (Kate Isaak), науковця ESA з місії «Хеопс», а також на спеціальній веб-платформі Hack an Exoplanet.

Онлайн-хакатони та за прямої участі учнів будуть організовані у квітні й травні 2023 року, і ви навіть можете провести власний хакатон у своїй школі! Заходи хакатону, розроблені за підтримки експертів ESA, будуть розміщені у вільному доступі на платформі Hack an Exoplanet кількома мовами.

Hack an Exoplanet 2vПеретворіть своїх учнів на справжніх космічних детективів за допомогою першого в історії хакатону ESA Education для учнів середньої школи: Hack an Exoplanet! Допоможіть нам створити уявлення про дві таємничі екзопланети, проаналізувавши дані супутника Cheops («Хеопс») Європейського космічного агентства (European Space Agency, ESA). Більше інформації на сайті hackanexoplanet.esa.int.

Готуючись до хакатону, ми зібрали різноманітні ресурси для викладачів, які дозволять їм мотивувати і надихнути учнів до вивчення предметів STEM. Захопливу тему про екзопланети взято, як контекст навчання. Для якого дібрано ресурси для класу, відео з експертами, підготовлено вікторину, передбачено можливість поставити запитання космічному експерту та багато іншого. Ви також можете проголосувати за свою улюблену екзопланету!

Після участі в хакатоні команди можуть подати свої проєкти до червня 2023 року та подати заявку на приз «Кращий проєкт». Це заняття рекомендовано для учнів від 14 до 19 років (студенти вищих навчальних закладів не беруть в ньому участі!).

Очікується, що хакатон триватиме близько 3 годин і має бути доступним для всіх exysd. Як додаткову підтримку, ми надаємо аудиторні заходи, які ви можете виконувати з учнівськими командами заздалегідь під час підготовки до хакатону.

Hack an Exoplanet — це освітня діяльність, розроблена ESA Education у співпраці з Науковим директоратом ESA за підтримки членів Консорціуму місії «Хеопс» та мережі ESERO.

Hack an Exoplanet 3v

Уявлення художника про космічний зонд Cheops («Хеопс») Європейського космічного агентства, призначеного для вивчення екзопланет. Фото з сайту сайту www.esa.int.

Короткі факти

Віковий діапазон: 14+

Ключові слова: екзопланети, математика, фізика, обчислення, аналіз даних

«Хеопс»: Супутник Cheops ESA (CHaracterising ExOPlanet Satellite) — це супутник, який поглиблено вивчає відомі екзопланети. Його місія — спостерігати за відомими екзопланетами та характеризувати їх, реєструючи на падіння зоряного світла, спричинене проходженням екзопланети перед своєю материнською зорею.

Щоб приєднатися до цього заклику стати космічним детективом та «зламати» екзопланету, відвідайте нашу нову платформу: hackanexoplanet.esa.int.

За інф. з сайту www.esa.int

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.