Постер «Характерні сузір’я»: Велика Ведмедиця (UMa)

Нині на небесній сфері є 88 ділянок, тобто сузір’їв. Упевнений, мало знайдеться знавців, які можуть показати їх усі на зоряному небі. Це важко зробити не тільки з огляду на час і місце спостережень (це, до слова, можна зробити у зоряній залі планетарію, що спроможний демонструвати усе зоряне небо), а ще й тому, що сузір’їв багато і частина з них, скажемо чесно, не дуже виразні.

Тому знати всі 88 сузір’їв неба — дуже добре, проте не обов’язково. А ось уміти знаходити на небі характерні для свого місця проживання сузір’я бажано кожній освіченій і культурній людині.

У нашому підручнику «Астрономія. 11 клас» (про нього докладніше ось тут) ми вказали, що варто розуміти під характерними сузір’ями. Йдеться про найвідоміші сузір’я. У північній півкулі небесної сфери це сузір’я Малої Ведмедиці, Великої Ведмедиці, Андромеди, Візничого, Волопаса, Кассіопеї, Лебедя, Ліри, Пегаса, Оріона, Орла, Тельця.

Нижче подаємо постер, присвячений одному з таких сузір’їв. На ньому показані «візерунки» сузір’я, тобто фігури, намальовані по його яскравих зорях, світлина сузір’я (ділянка небесної сфери), а також найвідоміші астрономічні об’єкти, що лежать в межах сузір’я.

Постер «Характерні сузір’я»: Велика Ведмедиця (UMa)
Постер «Характерні сузір’я»: Велика Ведмедиця (UMa). ВЦ «Наше небо».

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.