5 фактів про планети, які вам треба знати

5 faktiv planety zastavka

 

1. Планета — несамосвітне небесне тіло, яке обертається навколо Сонця, настільки масивне, що під дією власної гравітації (сила тяжіння) набуло кулястої форми, яке не має поряд зі своєю орбітою тіл спільномірної маси.

2. У Сонячній системі — 8 планет (в порядку їх розміщення від Сонця — Меркурій, Венера, Земля, Марс, Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун).

3. Планети поділяють на дві групи: землеподібні, або планети земної групи (невеликі планети Сонячної системи, схожі будовою на Землю; окрім Землі, до цієї групи відносять Меркурій, Венеру і Марс) та планети-гіганти (Юпітер, Сатурн, Уран і Нептун, що мають великі, як порівняти із Землею, розміри й маси, але низьку середню густину, бо утворені головно з газів).

4. У планет Сонячної системи, окрім Меркурія і Венери, є супутники (в Землі — 1 (Місяць), в Марса — 2 (Фобос і Деймос), в кожної планети-гіганта їх понад 10). Планети-гіганти також мають кільця.

5. 2006 р. Міжнародний астрономічний союз запровадив у Сонячній системі сімейство карликових планет (карликова планета — небесне тіло, що обертається навколо Сонця, відносно велике й масивне, щоб мати кулясту форму, не очищає околиці своєї орбіти і не є супутником планети). До їх переліку віднесено Плутон, який був до того дев’ятою планетою Сонячної системи.

 

Для заставки використано фрагмент світлини, на якій зображено сполучення Венери і Юпітера в серпні 2016 р. Автор світлини Леся Крячко.

© «Наше небо», 2017

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.