Як спостерігати Сатурн в опозиції?

Saturn 03 06 16 mУслід за Марсом, який пройшов точку протистояння 22 травня 2016 року, в опозицію до Сонця стає Сатурн. Ця подія трапиться 3 червня поточного року о 9 годин 40 хвилин київського літнього часу. Зрозуміло, побачити планету в цей момент на денному небі неможливо, але увечері чи, навіть, вночі — цілком реально! Адже моменти протистоянь — найкращий час для спостережень зовнішніх планет.

Єдине, на що треба зважати тим, хто планує спостерігати Сатурн в ці дні, це розміщення планети на небесній сфері. Сатурн лежить не дуже високо над видноколом (див. світлину, вміщену нижче), а тому спостерігати його можуть завадити високі дерева чи будівлі.

Saturn 03 06 16 1

Положення планети Сатурн на зоряному небі 3 червня 2016 р. о 23 годині київського літнього часу на широті Києва. Мал. ВЦ «Наше небо» з допомогою електронного планетарію Stellarium.

Без допомоги оптичних приладів Сатурн видно як зорю майже нульової зоряної величини, що сяє рівномірно (на відміну від справжніх зір) у сузір’ї Змієносця. Неподалік від Сатурна (вище праворуч) добре видно планету Марс, а нижче ― зорю Антарес з сузір’я Скорпіона.

Якщо є можливість, раджу використати телескоп для спостережень Сатурна. У цьому разі ви зможете побачити кільця планети. У Сатурна вони найяскравіші з усіх кілець, що оперізують всі планети-гіганти Сонячної системи. Окрім цього, планета нині «розкриває» їх для землян, тому зараз саме той час, коли на них варто поглянути бодай один раз. Запевняю вас — отримаєте незабутні враження!

kiltsia Saturn 2009 2017 1На світлині показано «розкриття» кілець Сатурна в 2009, 2015 та 2017 роках. Графіка ВЦ «Наше небо» за допомогою електронного планетаріюStellarium.

Ясного неба й вдалих спостережень!

 

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.