Космічний зонд NASA наближається до Ultima Thule

news 31 12 18Автоматична міжпланетна станція NASA «Нові Горизонти» (New Horizons) наближається до своєї цілі — небесного тіла Ultima Thule з поясу Койпера. Одне із значень виразу «Ультіма Туле» в латинській мові — «край світу». Об’єкт, до якого рухається космічний зонд, справді міститься далеко від Землі (на відстані приблизно 6,4 млрд км), майже на краю Сонячної системи.

У липні 2015 р. космічний апарат «Нові Горизонти» пройшов на відстані 12,5 тис. км від карликової планети Плутон. Після цього йому обрали нову ціль — об’єкт 2014 MU69 (офіційна назва) в поясі Койпера. Цей пояс складає велика кількість небесних тіл, що лежать за орбітою Нептуна.

news 31 12 18 v

Уявлення художника про момент наближення космічного апарата «Нові Горизонти» до небесного тіла Ultima Thule (2014 MU69) з поясу Койпера. Фото з сайту NASA.

Подолавши за три роки 1,6 мільярда кілометрів, «Нові Горизонти» мають пройти повз Ultima Thule зі швидкістю 51000 км/год на відстані приблизно 3500 кілометрів 1 січня 2019 р. о 7 год 33 хв київського часу. За спостережними даними, отриманим досі, Ultima Thule має видовжену форму з поперечником близько 30 кілометрів. Можливо цей об’єкт утворюють два фізично розділених, але гравітаційно пов’язаних, небесних тіла.

Через чотири години після зближення космічний апарат передасть перші результати спостережень. За 6 год 8 хв сигнал подолає відстань до Землі й о 17 год 29 хв київського часу в Лабораторії прикладної фізики Університету Джонса Гопкінса поблизу Балтимора (США, штат Меріленд) науковці та інженери першими побачать Ultima Thule крупним планом.

Перші зображення Ultima Thule з високою роздільною здатністю, як очікується, буде оприлюднено під час брифінгу в Лабораторії прикладної фізики 2 січня. Науковці сподіваються, що вивчення Ultima Thule — цієї незайманої реліквії, яка залишилася від часу формування Сонячної системи 4,6 мільярда років тому, — дасть змогу отримати нові знання про нашу планетну систему.

Слідкувати «наживо» за проходженням космічного апарату New Horizons повз небесне тіло 2014 MU69, також відомого як Ultima Thule, з поясу Койпера можна в Twitter.

За інф. з сайту NASA та http://pluto.jhuapl.edu

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.