Космічний телескоп Джеймса Вебба вийшов на орбіту L2

news 25 01 2224 січня 2022 року о 21 годині київського часу космічний телескоп Джеймса Вебба (James Webb Space Telescope, JWST) увімкнув бортові двигуни майже на п’ять хвилин (297 секунд), щоб завершити остаточну корекцію курсу й вийти на свою кінцеву орбіту навколо другої точки Лагранжа системи Сонце—Земля, або L2, на відстані 1,5 мільйона кілометрів від Землі.

Філігранне ввімкнення двигунів додало до швидкості «Вебба» лише близько 1,6 метра на секунду — лише кілька кроків при ходінні людини — але цього було досить, щоб відправити його на бажану гало-орбіту навколо точки L2.

«Вебб, ласкаво просимо на робоче місце!», — сказав адміністратор NASA Білл Нельсон. «Вітаємо команду за усю її наполегливу роботу, щоб забезпечити безпечне прибуття Вебба в точку L2. Ми на крок ближче до розкриття таємниць Всесвіту. І я не можу дочекатися, щоб побачити від Вебба цього літа перші зображення Всесвіту!»

news 25 01 22 v

Графіка, що ілюструє траєкторію руху космічного телескопа Джеймса Вебба до другої точки Лагранжа системи Сонце—Земля (L 2) та його гало-орбіту навколо цієї точки. Фото з сайту https://blogs.nasa.gov.

Орбіта «Вебба» дасть йому змогу широко оглядати космосу в будь-який момент, а його оптика та наукові інструменти стануть такими холодними, щоб оптимально виконувати наукові спостереження. Оператори місії «Вебба» намагалися використати якомога менше палива для корекції курсу, поки телескоп подорожував до точки L2. Ця економія дала змогу зберегти більше палива для потрібних в майбутньому корекцій положення «Вебба» у міжпланетному просторі: невеликі коригування, щоб утримувати «Вебба» на потрібній орбіті та імпульсне розвантаження (для протидії впливу тиску випромінювання Сонця на величезний сонцезахисний екран).

«Протягом останнього місяця JWST досяг приголомшливих успіхів і це подяка всім людям, які витратили багато років і навіть десятиліть, щоб забезпечити успіх місії», — сказав Білл Окс (Bill Ochs), керівник проєкту «Вебб» в Центрі космічних польотів імені Ґоддарда NASA. «Зараз ми на порозі вирівнювання дзеркал, активації та введення інструмента в експлуатацію, а також початку дивовижних та разючих відкриттів».

Тепер, коли сегменти головного дзеркала та вторинне дзеркало «Вебба» розгорнуто з їхніх стартових позицій, інженери розпочнуть складний тримісячний процес вирівнювання оптики телескопа з точністю майже до нанометра.

За інф. з сайту https://blogs.nasa.gov.

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.