Конкурс Google закінчився, а на Місяць ніхто не полетів

news 24 01 18Конкурс Google Lunar X Prize завершується, але ніхто не встиг на Місяць. Після кількох переносів кінцевого терміну, щоб стати першою приватною фірмою, яка доставила зонд на Місяць, і виграти приз в розмірі 30 мільйонів доларів, його встановили на кінець березня 2018 року. Але жодна з п’яти команд-фіналістів не вистигає дістатися поверхні Місяця до цього часу. Конкурс завершено, приз не дістався нікому.

У 2007 р. компанія Google заснувала премію Lunar X Prize, запропонувавши 20 мільйонів доларів приватній компанії, яка першою доставить на поверхню Місяця самохідний зонд до 2012 року. Відлік часу розпочався. Кінцеву дату кілька разів переносили, збільшили розмір грошової винагороди, сплатили понад 6 мільйонів доларів різним командам, допомагаючи їм долати попередні етапи для досягнення ними головної цілі — Місяця.

news 24 01 18 v

Дорога до Місяця для приватних компаній виявилася поки непосильною. Фото з сайту www.newscientist.com.

У фінальну частину конкурсу було дібрано п’ять (з 16 — Ред.) команд: ізраїльська компанія SpaceIL, Moon Express з США, Team Indus з Індії, HAKUTO з Японії та міжнародна група Synergy Moon. Вони мали до кінця 2016 р. підписати контракт на запуск своїх апаратів з будь-якою компанією, що здійснює запуски космічних ракет-носіїв.

Але жодна з цих команд не зможе здійснити спробу запуску до 31 березня поточного року. І поки незрозуміло, чи будуть вони продовжувати намагання дістатися Місяця тепер, коли змагання закінчилося.

За інф. з сайту www.newscientist.com

Докладніше про «Наше небо»

Це науково-популярний астрономічний інтернет-журнал для широкого загалу, створений у 2016 році. Назва «НАШЕ НЕБО» виникла у 1998 р. під час обговорення з директором Головної астрономічної обсерваторії Національної академії наук України академіком Я.С. Яцківим ідеї щодо заснування Київським республіканським планетарієм науково-популярного видання астрономічного змісту.

Упродовж 2006—2009 рр. я видавав малим накладом журнал «НАШЕ НЕБО.observer», а з 2010 р. веду блог «Ми і Всесвіт». Далі науково-популярні матеріали вміщуватиму головно на цьому сайті.

Іван Крячко

Написати електронний лист

Ви маєте змогу написати електронного листа з будь-якого питання щодо астрономії та інтернет-журналу «Наше небо»

Дякуємо за Вашу увагу до «Нашого неба»!

Please publish modules in offcanvas position.